Kurum Profili

UET Uran Endüstri Tesisleri A.Ş., enerji, petrol ve gaz başta olmak üzere endüstriyel tesis yapımı alanında hizmet vermek üzere Ankara'da kurulmuş bir taahhüt firmasıdır.

Başkan'ın Mesajı

UET Uran profesyonel ekibi ile her geçen gün iddiali ve önemli yeni projeleri portföyüne katmaya devam etmektedir. Şirket tüm müşterilerine her koşulda kaliteli teknik çözümler sunmaya odaklanmıştır.

Kurumsal Felsefe

Öncelikli hedefimiz, müşterilerin özel ihtiyaçlarına karşılık verecek gerekli teknik çözümü en rekabetçi fiyatlarla sunarak tam müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

Son Haberler


Ocak 2018B ve E bölümleri ile Kojenerasyon Santrali inşaat işleri UET tarafından tamamlanan Kazan Soda Elektrik Üretim A.Ş. tesislerinin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından gerçekleştirildi. Türkiye’nin en büyük kojenerasyon ve dünyanın en büyük soda külü tesisi olan proje, üretiminin tamamını ihraç edecek.

Kasım 2017UET’nin BOP ekipman montajı, borulama ve izolasyon işlerine ek olarak doğalgaz yakıt sistemi mühendisliği ile tedarik ve montaj işlerini yürüttüğü, Kırıkkale Kombine Doğalgaz Çevrim Santrali açıldı. Tesis, 1000 MW kapasitesi ile Türkiye'nin elektrik ihtiyacının yüzde 3'ünü karşılayacak.

Ağustos 201786. İzmir Enternasyonal Fuarı çerçevesinde gerçekleştirilen Türkiye-Rusya İş Forumu'nda UET Uran Endüstri Tesisleri ile Inter Rao arasında enerji alanında işbirliği anlaşması imzalandı.